Bebilon – liczy się zdrowie dziecka

Większość osób z pewnością zgodzi się, że stwierdzeniem, że do karmienia niemowląt i małych dzieci najlepiej nadaje się mleko matki. Jest tak dlatego, że składa się ono z dużej ilości aktywnych składników, które niezwykle korzystnie wpływają na zdrowie i kondycję malucha. Czasami jednak zdarzają się takie sytuacje, kiedy matka nie ma możliwości karmić dziecka własnym mlekiem. Wówczas zamiennikiem naturalnego pokarmu staje się produkt modyfikowany, który posiada skład bardzo podobny do matczynego.

Walory mleka modyfikowanego

Bazą produktu modyfikowanego jest krowie mleko. Zanim jednak znajdzie się na półkach sklepowych, musi przejść odpowiednie procesy. W ich trakcie dostosowuje się jego skład do potrzeb niemowlaka. Dzięki takiemu przetworzeniu powstaje Bebilon tanie, który stanowi treściwą odmianę mleka pochodzącego od matki. W naszych czasach mimo postępów nauki nie ma możliwości wyprodukowania mieszanki, która miałaby identyczny skład jak mleko pochodzące od kobiety. Co prawda na poziomie podstawowym mleko modyfikowane nie różni się od naturalnego, ponieważ jego skład jest regulowany. Jedyne różnice zachodzą na poziomie dodatkowych substancji. Podczas procesu powstawania tego wyrobu mlecznego zmienia się proporcje składników mineralnych, białek, tłuszczów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Minerały i witaminy to podstawa

Do głównych procesów powstawania mleka modyfikowanego zalicza się wyeliminowanie białka i zastąpienie go białkiem serwatkowym, które jest bardziej przyswajalne. Tłuszcz mleczny jest zastępowany elementami roślinnymi, które zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe. Do tego dochodzi mieszanka laktozowa, która stanowi element wzmacniający. Przy tym obniża się poziom chloru, potasu i sodu. Uszlachetnieniu poddaje się takie pierwiastki jak żelazo, fosfor, wapń, cynk i selen. Głównie z tego powodu cała zawartość staje się niezwykle korzystna dla układu kostnego i zębów niemowlęcia. Istotnym elementem całego produktu są także witaminy. Natomiast dodanie probiotyków sprawia, że flora jelitowa pracuje bez zastrzeżeń.